Nabór do sekcji Miecza Długiego i Szabli Polskiej

Szukasz nietuzinkowej aktywności fizycznej? Na dźwięk słów szabla i miecz czujesz, jak budzi się w tobie wojownik? Przyjdź na trening szabli polskiej i miecza długiego! Pierwsze zajęcia są zawsze darmowe a na początek wystarczy ci strój sportowy (sprzęt treningowy udostępniamy w Klubie).

Treningi w pawilonie AZS na ul Pułaskiego 30 (wejście od ul Cichej)  ruszają we wtorek 5 września. 17:30-19:00 – szabla polska, 19:30-21:30 – miecz długi. Treningi odbywają się także  w czwartki szabla od 18:00 do 19:30 a od 19:30 do 21:30 miecz długi.

Podczas treningów rozwiniesz cechy motoryczne niezbędne każdemu szermierzowi? zręczność, wytrzymałość, gibkość, szybkość i siłę. Nauczysz się rozgrywać taktycznie swoją walkę, a nabyte umiejętności sprawdzisz podczas pełnokontaktowych pojedynków na bezpieczne symulatory broni – począwszy od lekkiej broni sportowej, a skończywszy na stalowych replikach mieczy i szabel.

Czym się zajmujemy?

ARMA-PL to największa w Polsce organizacja posiadająca sekcje w wielu miastach w Polsce, w której skupiamy się na Dawnych Europejskich Sztukach Walki. Szermierkę mieczem i szablą polską poznajemy poprzez praktykę (regularne treningi i sparringi), jak i studiowanie traktatów z różnych epok. Dzięki temu połączeniu staramy się jak najbardziej upodobnić walkę do realnego pojedynku.

Treningi miecza długiego opierają się przede wszystkim na naukach XVIw mistrza fechtunku: Joachima Meyera, uzupełniamy jego nauki o traktaty mistrzów z XVw. Nauki mistrza Meyera cechuje finezyjność połączona z zabójczą skutecznością, ciągły ruch i wyprowadzanie serii uderzeń nie pozwalających przeciwnikowi na chwilę spokoju.

Podczas treningów szabli posługujemy się zarówno replikami szabel husarskich, jak i międzywojennych polskich szabel wojskowych. Aby zrozumieć specyfikę walki tym rodzajem broni sięgamy głównie po źródła z XVI wieku. Dzięki temu naszą szkołę wyróżnia wyprowadzanie potężnych uderzeń w formie młyńców które rąbią przeciwnika z każdego kierunku.

W obu rodzajach treningów posiłkujemy się wiedzą z szermierki sportowej oraz zapasów. Wychowanie wojownika w dawnych czasach musiało być wszechstronne, zatem do treningów wplatamy niekiedy inne rodzaje broni i uzbrojenia: noże, rapiery, tarcze…

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia. Znajdą tu dla siebie miejsce zarówno osoby początkujące, pragnące spróbować swoich sił w nowym, fascynującym sporcie, jak i zaawansowani, chcący szlifować posiadane umiejętności i zdobywać trofea na zawodach.