5. Kontra do czwartej formy z gardy Vom Tag – „KdF” Mistrza Meyera

Zważ tutaj, kiedy w trakcie Abzug otrzymujesz Unterhauw w kierunku Twojego dolnego lewego otwarcia, to wykonaj krok lewą stopą w jego kierunku i upadnij na jego miecz fałszywym ostrzem i ze skrzyżowanymi rękoma. To zatrzyma jego Unterhauw jak można zobaczyć na innych postaciach na wspomnianym rysunku [G] po prawej.

A nawet więcej, zważ, jak tylko on podciągnie swój miecz z powrotem do siebie, to szarpnij swój miecz ze skrzyżowanymi rękoma na swoją lewą i kiedy on ponownie uderzy, to zdejmij jego nadciągające uderzenie mocnym cięciem swoim zewnętrznym płazem na krzyż ze swojej lewej na jego prawą, w taki sposób, że Twój miecz przelatuje naokoło Twojej głowy zataczając pełne koło i Twoje ręce ponownie się krzyżują.

Gdy Twój miecz tak leci nad Tobą naokoło, to mocno zejdź na jego prawą, i pozostaw swoje ręce wysoko i pozwól aby fałszywe ostrze w Zwerhauw minęło go tuż przy jego prawym uchu (jednak tak aby go trafił albo zadrapał). Natychmiast uderz daleko jednocześnie się wycofując.

Opisałem tą Stucke w szczególności ponieważ sporo dobrych Stucke bierze się i może być wykonana z niej. Dlatego możesz się jej dobrze nie tylko nauczyć, ale także pilnie przemyśleć ją później. Tak więc przygotowałem dla Ciebie w ten sposób kolejne Stuck z innym początkiem: