1. Pierwsza forma z gardy Vom Tag – „KdF” 1570

Na początku kiedy wyszedłeś na swego przeciwnika i wyciągnąłeś do góry swój miecz przez cięcie do góry albo inaczej przez podciągnięcie do góry aby wykonać Oberhauw, a przeciwnik w między czasie wykonuje cięcie na Twoją lewą stronę w kierunku Twojej głowy.

Wyskocz naokoło mocno na zewnątrz od jego cięcia w kierunku jego lewej, nieco w jego stronę. Uderz zewnętrznym płazem w jego nadchodzące ciecie, w taki sposób, że trafiasz w silną część jego miecza. Uderz tak mocno, aby przednia część Twojego miecza zagięła się za jego mieczem i uderzyła go w głowę, co się z pewnością stanie jeżeli uderzysz w tym samym czasie co przeciwnik i mimo wszystko Twój miecz będzie ponad jego.

Po tym cięciu bez względu na to czy ono trafi czy nie, to pociągnij swój miecz z powrotem naokoło głowy i uderz diagonalnie po drugiej stronie z dołu w jego prawą rękę. Z tym cięciem wykonaj jednocześnie krok lewą nogą głęboko na jego prawą stronę. Pochyl się także razem z głową zaraz za ostrzem swojego miecza.

Stamtąd wyciągnij szybko do góry i trzepnij fałszywym ostrzem w jego lewe ucho. Jeżeli zauważysz że się wysuwa naprzeciw temu cięciu, to nie pozwól aby miecze się spotkały, wykonaj szybko Ablaufen nie trafiając i ponownie skrzyżuj ręce (prawa ponad lewą) i zaatakuj fałszywym ostrzem głęboko w jego prawe ucho. Ponownie wykonaj Zwerchhauw na drugą stronę i oddal się (Abzug).

Zwarz jednakże że jeżeli poleci za Twym Unterchauw tak szybko, że wiesz, że będzie szybko w pozycji Von Tag, i nie będziesz w stanie wykonać Ablaufen. To zważ, że jak tylko odejdzie swym mieczem od Twojego, to wyprzedź go (nachreisen) ze Schneiden na jego ręce itp.